Czym się zajmuje zakład pogrzebowy?

Zakres usług zakładu pogrzebowego wydaje się dość wąski: taka instytucja oferuje załatwienie formalności związanych z pogrzebem, przygotowanie zmarłego oraz fachową organizację ceremonii. To jednak ogólniki. Niekiedy oferta poszczególnych zakładów różni się znacznie, innym razem wśród typowych propozycji pojawiają się i bardziej oryginalne.

Co powinien oferować zakład pogrzebowy?

Przeciętny klient zakładu pogrzebowego to ktoś bliski zmarłemu, dlatego dobrze jest, gdy w ofercie placówki znajdzie się kompleksowa organizacja pogrzebu – zarówno załatwienie formalności w urzędzie, jak i wybór trumny, czy też przewiezienie ciała na cmentarz i w końcu pochówek. Zakłady pogrzebowe zatrudniają odpowiednich pracowników do wspomnianych czynności lub współpracują z lokalnymi, np. grabarzem. Dla rodziny zmarłego jest to ogromna pomoc, bo po jej otrzymaniu mogą spędzić czas na żałobie i w gronie bliskich osób.

pogrzeb w warszawie

Nowoczesne zakłady i nowoczesne usługi pogrzebowe

W niektórych, niedawno uruchomionych placówkach dostępne są dodatkowe usługi pogrzebowe. Można na przykład zamówić opiekę nad grobem przez dany okres lub ustalić, by podczas ceremonii śpiewane były konkretne pieśni i to np. przez chór w stylu gotyckim. Możliwości jest wiele, przeważnie dotyczą kwestii estetycznych lub ułatwiają organizację pogrzebu osobom o większych wymaganiach (ludziom innego wyznania bądź w razie konieczności sprowadzenia ciała z zagranicy, co zazwyczaj sprawia pewne trudności – zakład może to zorganizować bez jakiegokolwiek udziału bliskich zmarłego).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *