Zalety kremacji

Chociaż kremacja staje się coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jeżeli chodzi o pochówek, to wokół niej panuje jeszcze sporo kontrowersji i nieporozumień, między innymi wynikających z braku prawidłowych informacji. Na przykład kościół katolicki nie ma od jakiegoś czasu nic przeciwko kremacji. Chodzi o to, by ciało zostało potraktowane w sposób godny, a tak oczywiście jest we współczesnych krematoriach. Jakie są zalety tego rozwiązania?

Dlaczego warto wybrać kremację?

Praktycznie w każdym mieście, na przykład takim jak Gliwice, zakład pogrzebowy jest w stanie pomóc zorganizować samą kremację jak i wszystkie szczegóły z nią związane. Wystarczy na ten temat porozmawiać z pracownikami wybranej firmy organizującej pogrzeby. Oni wykażą wiele atutów przemawiających właśnie za tą opcją.

Przede wszystkim chodzi o aspekt finansowy. Kremacja jest tańsza niż wykupienie miejsca tradycyjnego pochówku na cmentarzu. Ponadto urna zajmuje znacznie mniej miejsca niż trumna. To ważne, ponieważ miejsca na cmentarzach jest coraz mniej. Rozwiązaniem jest budowanie jak największej ilości kolumbariów i wykorzystywanie ich.

zakład pogrzebowy

Czy można godnie pożegnać osobę, która będzie kremowana?

Oczywiście, kremacja to nie jakieś straszne wydarzenie, podczas którego zwłoki są wrzucane do ognia. Cały proces spopielania może z wygodnego miejsca obserwować rodzina. Firmy organizujące pogrzeby wysyłają ciało do krematorium, zaś rodzina jest zapraszana do przestronnej hali, gdzie może usiąść i być przy kremacji. Trwa ona jakieś dwie godziny. Wszystko odbywa się w sposób godny i pełen szacunku.

Najlepiej wybrać urnę z kamienia, która wygląda stylowo i estetycznie, ale także jest trwała i nie zmienia swojego wyglądu. Zostają do niej zgarnięte już chłodne prochy, zaś na górze pozostaje nieco miejsca, by włożyć jakąś rzecz, która była bliska osobie zmarłej lub różaniec.

Pożegnanie bliskiej osoby

Z pokoju pożegnań w niektórych krematoriach można obserwować to, jak trumna zostaje wprowadzona do pieca. To trudny moment dla rodziny, ale spory odsetek klientów domów pogrzebowych w mieście, takim jak na przykład Gliwice, chce uczestniczyć w tym procesie. Reakcje na rozpoczęcie spopielenia bywają różne, rozpacz miesza się z szokiem, więc wskazane jest by podczas takiego pożegnania był obecny psycholog, który pomoże przez to przejść. To trudne doświadczenie, dlatego każdy zakład pogrzebowy (np firmy pogrzebowe z portalu funer) dba o to, by jego klienci mogli przejść przez nie w taki sposób, by uwolnić swoje emocje, ale nie pozostawać samemu, czyli być mieć wsparcie profesjonalisty.

Bycie przy kremacji może być pomocne przy przechodzeniu okresu żałoby, ponieważ pomaga zdać sobie sprawę, że bliska osoba naprawdę odeszła. To znacznie przyśpiesza dochodzenie do równowagi psychicznej. Nie należy się wstydzić swoich emocji podczas obserwowania rozpoczęcia kremacji, ponieważ mogą być one bardzo oczyszczające. Chodzi jedynie o to, by psycholog w miarę możliwości był na każde zawołanie, jeżeli oprócz wsparcia bliskich będzie też potrzebna pomoc fachowca.

Oznaczone ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *