Pomoc przy organizacji ceremonii pogrzebowej

Organizacja pogrzebu bliskiej nam osoby nie jest łatwym przedsięwzięciem. Dopiero stając przed tym faktem zastanawiamy się co należy zrobić w przypadku śmierci bliskiej osoby? Jakie dokumenty są potrzebne do przygotowania pogrzebu? Jak powinno wyglądać ostatnie pożegnanie? Na te pytania znajdziemy odpowiedź w poniższym artykule.

pogrzeb

Po pierwsze – wybór profesjonalnej firmy 
Wiele osób, które muszą pożegnać członka rodziny nie są w stanie zająć się osobiście wszystkimi formalnościami związanymi z organizacją pogrzebu. Wiąże się to z przeżywanym bólem i rozpaczą oraz masą dokumentów i zadań, które należy zorganizować. Dobrym rozwiązaniem jest znalezienie doświadczonej i rzetelnej firmy, która świadczy usługi pogrzebowe całościowo. I tak np. dom pogrzebowy Apokalipsa w Radomiu zapewnia kompleksową opiekę na każdym etapie organizacji pogrzebu. Firma przejmuje obowiązki do których należy między innymi: wyrabianie aktów zgonu, wszelkie formalności urzędowe, stworzenie nekrologów i klepsydry, odbiór zasiłku pogrzebowego (ZUS), przygotowanie zmarłego do pogrzebu (kupno odzieży żałobnej), przygotowanie wszelkich wiązanek i wieńców na dzień uroczystości zgodnie z życzeniem klienta, zarezerwowanie autokarów czy mikrobusów czy pomoc w organizacji stypy. Ponadto, dom pogrzebowy Apokalipsa w Radomiu posiada własną kaplicą, w której odbywają się uroczystości ostatniego pożegnania, co stanowi duże ułatwienie i komfort w organizacji uroczystości.

Po drugie – charakter ceremonii zgodnie z życzeniem klienta
Ważnym aspektem w organizacji ceremonii pogrzebowej przez firmę, jest fakt, by pogrzeb przebiegał zgodnie z życzeniem rodziny. Rodzina może wybrać, czy uroczystość ma mieć charakter religijny czy świecki.  Czy decyduje się na kremację, czy tradycyjną trumnę. Czy pogrzeb ma mieć tradycyjną oprawę, czy życzymy sobie szczególnych wystąpień muzyków, przemówień itp. Niezwykle istotne jest indywidualne podejście do każdego klienta i jego potrzeb. Klienci w takich momentach chętnie korzystają z rad i pomocy fachowych doradców, którzy posiadają duże doświadczenie w organizacji pogrzebu i proponują rozwiązania, które pozwolą rodzinie pożegnać bliską osobą z należytym szacunkiem i godnością.

Po trzecie – całkowity koszt pogrzebu 
Zlecając firmie całkowitą organizację, możemy łatwiej kontrolować wydatki związane z pogrzebem. Na całkowity koszt pochowania zmarłego składa się wiele opłat między innymi: opłaty związane z usługą pogrzebową, odbiór i przewóz zwłok, przygotowanie ciała do pogrzebu i kupno odpowiedniego stroju, zakup trumny, zakup wieńców i kwiatów, oprawa muzyczna, organizacja stypy. Firma pogrzebowa często w swojej ofercie dysponuje kompleksową usługą, której całkowity koszt jest dużo mniejszy niż gdyby klient miał załatwiać wszystkie formalności oddzielnie. Ponadto, profesjonaliści doradzą na co zwrócić uwagę, na co warto wydać więcej a gdzie można obciąć koszty.

Jak wynika z powyższego organizacja uroczystości nie jest łatwym wydarzeniem dla rodziny, przyjaciół i znajomych zmarłej osoby. Jeżeli stajemy przy tak trudnym wyborem, warto zaufać i powierzyć to zadanie fachowcom, którzy sprawią, by ten dzień poświęcić zmarłemu a nie formalnościom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *