Warszawa – usługi pogrzebowe w najlepszych firmach funeralnych

Odejście bliskich, to dla rodziny ogromna trauma, ale także wielkie wyzwanie jakie niesie ze sobą obowiązek organizacji pochówku. Aby nie zagubić się w gąszczu biurokratycznych działań i formalności oraz zaplanować i przeprowadzić ceremonię na najwyższym poziomie, ze wszech miar godną pamięci Zmarłego, warto zlecić wszelkie czynności dobrej formie świadczącej usługi pogrzebowe.

Warszawskie cmentarze

Warszawa to przede wszystkim Powązki – wszyscy je znają. Powązki Stare i Wojskowe – to część naszej wspólnej burzliwej historii. Na wielkim Cmentarzu Bródnowskim też zapewne wielu z nas było nie jeden raz. Obecnie w Warszawie, w której rocznie wydaje się ponad 20 tysięcy aktów zgonu, najwięcej pochówków organizuje się na Bródnie na Wólce Węglowej. 

Na ternie tego cmentarza, zwanego inaczej Cmentarzem Północnym działa wiele firm, ale ze względu na kompleksowość usług godną polecenia jest posiadający swoją siedzibę na Bielanach „Heron” – zakład pogrzebowy o znaczącym doświadczeniu, ale nowoczesny i wciąż rozwijający swoją ofertę.

Zakład pogrzebowy godny polecenia

Takim zakładem jest Heron Warszawa, który warto polecić, gdyż dba o rodzinę Zmarłego od pierwszego kontaktu i długo po zakończeniu pogrzebu. Załatwianie formalności urzędowych, kościelnych, cmentarnych to początek. Potem przydaje się profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru rodzaju pogrzebu – tradycyjne odprowadzenie ciała i złożenie w grobie czy spopielenie i złożenie urny w kolumbarium lub grobie. Doradztwo powinno obejmować również scenariusz ceremonii (wyznaniowa w dowolnym obrządku prowadzona przez duchownego lub świecka z mistrzem świeckim), wybór trumny lub urny, zakup ubrania, transport zwłok i żałobników, załatwienie oprawy muzycznej i fotografa, wybór wiązanek i wieńców, druk i kolportaż nekrologów, organizację poczęstunku po pogrzebie.

Pogrzeb na miarę możliwości

Wiele rodzin obawia się, że organizacja pochówku znacznie przekracza ich możliwości finansowe. Faktem są wysokie koszty pochówków w Polsce przy jednoczesnym, bardzo skromnym zasiłku pogrzebowym wypłacanym organizatorom przez ZUS lub innego ubezpieczyciela. Solidny i uczciwy zakład pogrzebowy potrafi zorganizować godną i podniosłą ceremonię w cenie zasiłku. Jeśli rodzina ma życzenie i dysponuje odpowiednio wysokimi finansami, to ceremonia może mieć bardzo urozmaiconą, drogą oprawę.

Nie tylko pochówki

Spektrum usług pogrzebowych nie ogranicza się do pogrzebu. W przyszłości dobra firma często oferuje opiekę całoroczną nad grobem: sprzątanie, pielęgnację zieleni, zapalanie zniczów. 

Nie bez znaczenie jest również usługa ekshumacji – na życzenie rodziny często przenoszone są i umieszczane w jednym miejscu szczątki bliskich, którzy zmarli już jakiś czas temu. Ekshumacje mają wymiar ekonomiczny i praktyczny – bliscy spoczywający w jednym miejscu, to oszczędność czasu i pieniędzy niezbędnych do opłacania rezerwacji oraz utrzymania grobu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *